Nowa Toyota Hilux 8. generacji

Lepsze właściwości jezdne i nowa wersja Invincible

2020-06-04

Toyota zaprezentowała nową, odświeżoną wersję Hiluxa 8. generacji. Samochód zyskał bardziej prestiżowy wygląd, a także nowy silnik o pojemności 2,8 l, który się charakteryzuje lepszymi osiągami na trasie i w terenie.

8. generacja Toyoty Hilux to stylowe auto z nowym, dynamicznym silnikiem o pojemności 2,8 l. Model ten zyskał na komforcie i jakości jazdy, zarówno na drodze, jak i w terenie. Nowości pojawiły się też w wyposażeniu.

Najwyższa wersja – Invincible – będzie się teraz wyróżniać specjalnie opracowaną stylistyką i wyposażeniem premium. Ma to podkreślić wyjątkowy charakter tego pick-upa.

Toyota Hilux zadebiutowała na rynku w 1968 roku. Od tego czasu Hilux wielokrotnie udowodnił, że jest nie do pobicia pod względem dzielności terenowej i odporności na trudne warunki. Wystarczy wspomnieć o takich osiągnięciach jak zdobycie Bieguna Północnego, wjazd na wulkan na Islandii czy zwycięstwo w Rajdzie Dakar w 2019 roku. Hilux jest też regularnie wykorzystywany do wypraw przez Antarktydę.

Wyjątkowa dzielność terenowa, jakość, trwałość i niezawodność – wszystko to będzie charakteryzowało również 8. generację Toyoty Hilux.

Nowy design nadwozia i bogate wyposażenie

Hilux został całkowicie przeprojektowany z przodu. Model ten został wyposażony w nowy, trójwymiarowy grill i zmieniony przedni zderzak. Mocny design Toyoty Hilux podkreślają też dostępne opcjonalnie światła w technologii LED z przodu i z tyłu, nowe czarne, polerowane 18"koła aluminiowe oraz nowe metalizowane kolory nadwozia – Emotional Red II, Dark Blue i Oxide Bronze.

Wiele nowości można będzie znaleźć również we wnętrzu. Nowy wzór tablicy przyrządów i nowy 8'' ekran dotykowy na konsoli centralnej wyposażony w mechaniczne przyciski ułatwią korzystanie z tych urządzeń podczas prowadzenia. Nowa wersja systemu multimedialnego w połączeniu z interfejsami Apple CarPlay® oraz Android Auto™ działa szybciej i sprawniej.

Bogata lista wyposażenia zawiera m.in. system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), przycisk Start, nawigację satelitarną, automatyczną klimatyzację, przednie i tylne czujniki parkowania oraz system Premium Audio JBL z technologią CLARi-Fi i 9 głośnikami oraz 8-kanałowym wzmacniaczem 800 W. Samochód będzie dodatkowo wyposażony m.in. w elektryczną roletę przestrzeni ładunkowej, orurowanie oraz stopnie boczne.

Nowy silnik 2.8

W 8. generacji Toyoty Hilux gama jednostek napędowych została wzbogacona o nowy, mocniejszy silnik Diesla 2.8 o mocy 204 KM* i bardzo dobrych osiągach. Jednostka generuje 500 Nm* momentu obrotowego i od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 10 s* (o 2,8 s szybciej niż obecnie dostępny silnik 2.4 D-4D 150 KM). Szacuje się, że Hilux z silnikiem 2.8 l będzie zużywał średnio od 7,8 l/100 km*, a emisja CO2 będzie się plasowała na poziomie 204 g/km* (w cyklu NEDC).

Nowy silnik będzie współpracował z manualną lub automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i będzie dostępny w wersjach z półtorej kabiny i podwójną kabiną.

Doskonałe właściwości jezdne

Inżynierom pracującym nad faceliftingiem Hiluxa przyświecał jeden cel –chcieli oni poprawić komfort jazdy po asfaltowych drogach przy zachowaniu legendarnych możliwości off-roadowych auta. Hilux to jeden z ostatnich prawdziwie terenowych samochodów na rynku, który dzięki mocnej i trwałej konstrukcji na ramie wytrzymuje ogromne obciążenia i siły skrętne podczas jazdy poza ubitymi szlakami.

Właściwości jezdne nowego Hiluxa zostały poprawione dzięki zmianom w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Udoskonalono resory i amortyzatory z przodu i z tyłu. Jazda stała się dzięki temu bardziej płynna, a pokonywanie nierówności i wybojów mniej odczuwalne dla pasażerów.

Wzmocniono też możliwości terenowe Hiluxa dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu działającego jak mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD (w wersji 4x2). Prędkość obrotową silnika na biegu jałowym obniżono do 680 obr./min. Poprawiono szybkość reakcji na pedał przyspieszenia, a także działanie systemu stabilizacji pojazdu (VSC). Samochód wyposażono w nowy system monitorowania kąta skrętu kół w czasie manewru.

Najwyższa wersja Invincible

Invincible to nowa, najwyższa wersja wyposażenia Hiluxa. Jest ona dostępna z podwójną kabiną i powstała z myślą o rekreacji oraz o kierowcach korzystających z auta zarówno do pracy, jak i dla przyjemności.

Hilux Invincible jest bardziej wyrafinowany stylistycznie i otrzymuje w standardzie najbogatsze wyposażenie. Zarezerwowane dla tej wersji elementy to specjalnie zaprojektowany przedni grill i zderzak, osłona podwozia, nakładki na błotniki, klamki, koła i detale na drzwiach bagażnika.

We wnętrze wersji Invincible dostrzec można stylowe akcenty w kolorze czarnym metalizowanym i czarnym chromowanym, ambientowe podświetlenie, a także skórzaną perforowaną tapicerkę.

Sprzedaż nowego Hiluxa rozpocznie się w styczniu 2021 roku.

* Dane przed ostateczną homologacją.

Dowiedz się więcej

Toyota Hilux po faceliftingu Toyota Hilux po faceliftingu Sprawdź wyposażenie i silniki Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Nowa Toyota Hilux 2020 Nowa Toyota Hilux 2020 Lider wartości rezydualnej wg INFO-EKSPERT Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Sprawdź wyposażenie i dostępne silniki Nowy Hilux Nowy Hilux Niezwyciężony pick-up z nowym, jeszcze mocniejszym silnikiem. Toyota Hilux 2020 Toyota Hilux 2020 Przedprodukcyjny prototyp przetestowany przez Alonso Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Bezpieczne Mazury Bezpieczne Mazury Nowa inicjatywa Toyoty i MOPR Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Nowe doświadczenia Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional