1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Corolla osiąga nawet 71% wartości rezydualnej
25 kwietnia 2024

Po 3 latach Toyota Corolla osiąga nawet 71% wartości rezydualnej

Analizy firmy INFO-EKSPERT

Corolla to najpopularniejszy samochód w Polsce i lider rynku flotowego. Zajmująca się polskim rynkiem motoryzacyjnym firma analityczna INFO-EKSPERT opracowała prognozy wartości rezydualnej dla tego modelu. Auto utrzyma nawet 71% początkowej wartości po 3 latach i 60 000 km.

Jak pokazały analizy firmy INFO-EKSPERT, wartość rezydualna Corolli utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie dla wszystkich wersji wyposażenia. Wyniki oscylują w przedziale zaledwie 2 punktów procentowych, od 68,9% do 71%. 

To jeden z powodów, który sprawia, że firmy tak chętnie wybierają ten model. Dodać do tego należy niezawodne i oszczędne napędy hybrydowe 5. generacji, a także szeroką gamę wersji nadwozia i wyposażenia, która pozwala dopasować auto do wymagań biznesu. 

Napęd hybrydowy 5. generacji

Toyota Corolla powstała na bazie bardzo sztywnej, modułowej platformy TNGA-C, zapewniającej znakomite właściwości jezdne oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Pojazd został zaprojektowany z myślą o europejskich kierowcach i ich potrzebach. Do wyboru są 3 wersje nadwozia – hatchback, sedan i TS Kombi. Każda z nich jest wyposażona w najnowsze technologie multimediów i bezpieczeństwa.

Wyposażona w napęd hybrydowym 5. generacji Corolla potrafi poruszać się w całkowicie bezemisyjnym trybie elektrycznym przez średnio 80% czasu jazdy w mieście. Efektem tego jest niskie średnie zużycie paliwa (wynoszące od 4,4 l/100 km) oraz niska emisja CO2 (od 98 g/km). Pojazd z układem 1.8 Hybrid 140 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,1 s. Auto wyposażone w jednostkę 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,4 s. 

Bogate wyposażenie

Wyposażenie Corolli stale jest aktualizowane – tylko w ciągu ostatniego roku zostało zmienione dwukrotnie. W 2023 roku auto zyskało najnowszy system multimedialny o szybszym działaniu i większej funkcjonalności oraz Digital Cockpit, czyli cyfrowy wyświetlacz na tablicy zegarów (12,3"). Standardem jest też rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE o większym zakresie działania i nowych funkcjach. 

Najnowsza odsłona Corolli z roku modelowego 2024 otrzymała dwa kolejne innowacyjne rozwiązania – zaawansowany system oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X® oraz cyfrowy kluczyk (uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 r.). Ta innowacyjna funkcja pozwoli zdalnie otworzyć i zamknąć samochód z dowolnego miejsca za pomocą telefonu. Smart Digital Key umożliwi utworzenie do 5 unikalnych profili użytkowników, co znacząco uprości proces współdzielenia pojazdów flotowych przez pracowników. 

Wysoka wartość rezydualna Corolli

Z analiz firmy INFO-EKSPERT wynika, że Corolla Sedan Active z napędem 1.8 Hybrid 140 KM po 3 latach użytkowania i pokonaniu 60 000 km zachowa aż 71% początkowej wartości. 

Wersja Comfort, oferowana dla wszystkich 3 odmian nadwozia, utrzyma 70,8% wartości. Jest ona wyposażona w bogaty zestaw systemów bezpieczeństwa nowej generacji Toyota T-MATE, nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD), nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, a także dwustrefową klimatyzację automatyczną, 16" felgi aluminiowe z oponami 205/55 R16 i światła przeciwmgielne w technologii LED.

Wyższa wersja – Style – zachowa według prognoz do 70% ceny zakupu. Auto w tej odmianie jest wyposażone m.in. w cyfrowy kluczyk, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralne, podgrzewane fotele przednie i podgrzewaną kierownicę, elektrycznie regulowane podparcie odcinka lędźwiowego fotela kierowcy, 17" felgi aluminiowe z oponami 225/45 R17, przyciemniane tylne szyby, a także czujniki parkowania i układ detekcji przeszkód (ICS). Auto ma też zupełnie nowy układ klimatyzacji z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X®.

Niewielka utrata wartości wyższych wersji wyposażenia

Corolla GR SPORT również będzie się cieszyła powodzeniem na rynku wtórnym – jej wartość rezydualną oszacowano na 69,6%. Wersja ta charakteryzuje się mocnym, usportowionym wyglądem. Wyróżniają ją nowe 17" felgi aluminiowe GR SPORT z oponami 225/45 R17 (po wybraniu Pakietu Dynamic – 18" felgi aluminiowe GR SPORT z oponami 225/40 R18), dach w kolorze fortepianowej czerni i elementy stylistyczne GR SPORT. Kierownica została obszyta skórą z perforacją, a podgrzewane, sportowe fotele otrzymały nową czarną skórzano-materiałową tapicerkę z kontrastującymi jasnoszarymi wstawkami i z logo GR wytłoczonym na zagłówkach. 

W przypadku najwyższej wersji – Executive – wartość rezydualna mieści się w przedziale 68,9-69,2%. W zależności od rodzaju nadwozia, odmiana ta jest wyposażona w takie systemy bezpieczeństwa, jak adaptacyjne światła drogowe (AHS), asystent bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) czy system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z automatycznym hamowaniem (RCTAB). 

Corolla w wersji Executive wyposażono też w 18" felgi aluminiowe z oponami 225/40 R18, nawigację Connected z dodatkowym trybem offline i 4-letnią darmową transmisją danych, wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).