1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota bZ4X we flocie WeFlex. 165 elektrycznych aut zasili londyński rynek usług przewozowych
27 marca 2024

Elektryczna Toyota bZ4X we flocie WeFlex

165 elektrycznych aut zasili londyński rynek usług przewozu osób

Londyński rynek usług przewozu osób już wkrótce wzbogaci się o 165 elektrycznych Toyot bZ4X. Na zakup aut zdecydował się partner flotowy Toyoty – firma WeFlex.

Firma WeFlex dostarcza auta kierowcom, którzy świadczą usługi przewozu osób na londyńskim rynku w ramach najpopularniejszych aplikacji. Spółka dąży do pełnej elektryfikacji floty, dlatego też zdecydowała się na zakup aż 165 egzemplarzy Toyoty bZ4X. Elektryczny SUV został wybrany ze względu na swój zasięg, duży bagażnik, a także komfortową kabinę.

Nicko Williamson, założyciel i prezes WeFlex, tak podsumował swoją decyzję zakupową:

„Nasza współpraca z Toyotą trwa od 2016 roku, gdy rozpoczęliśmy działalność. Marka ma ogromne doświadczenie w produkcji hybryd, a Prius był modelem, dzięki któremu elektryfikacyjny przełom okazał się możliwy. Model bZ4X jest świetny i został doskonale przyjęty przez użytkowników”.

Sprawdzona bateria i przestronne wnętrze

Toyota bZ4X to pierwszy globalny model marki z bateryjnym napędem elektrycznym. Samochód jest dostępne z napędem na przednią oś (204 KM) lub w wersji z napędem na wszystkie koła (218 KM). W wersji FWD auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Pojazd z napędem AWD przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 s, a komputer steruje pracą obu silników, by ograniczyć zużycie energii i dopasować rozkład mocy między osiami do warunków na drodze.

Toyotę bZ4X wyposażono w baterię o pojemności 71,4 kWh brutto (64 kWh netto), którą można naładować do 80% w około 30 min. Bateria trakcyjna została objęta gwarancją fabryczną na 8 lat lub na 160 000 km przebiegu. W pełni naładowane auto w cyklu mieszanym WLTP może uzyskać zasięg do 514 km

Elektryczny SUV Toyoty wyróżnia się komfortowym i przestronnym wnętrzem oraz pojemnym bagażnikiem. Auto ma rozstaw osi taki sam jak 7-osobowy hybrydowy Highlander, dzięki czemu pasażerowie mają więcej przestrzeni na nogi niż w autach o segment większych. Takie walory auta docenią w szczególności klienci usług przewozu osób oraz kierowcy.

Toyota bZ4X ceniony przez firmy

Neil Broad, General Manager One Toyota Fleet Services, mówiąc o zaletach elektrycznego modelu, podkreślił:

„Umowa z WeFlex to potwierdzenie jakości i możliwości Toyoty bZ4X. Ten model to komfort prowadzenia, dobre osiągi, wygodne wnętrze, a także sprawdzone i niezawodne technologie naszych zelektryfikowanych napędów”.

Firma WeFlex jest kolejnym europejskim przedsiębiorstwem z branży usług przewozu osób, które zdecydowało się na włączenie do floty modelu Toyota bZ4X. W listopadzie ubiegłego roku francuska firma G7, jeden z największych operatorów taksówek w Europie, ogłosiła, że do 2025 roku jej flotę uzupełni 500 egzemplarzy tego modelu, a do 2030 roku – 2500 aut elektrycznych Toyoty.