1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Nowe części zamienne do kultowych modeli | Toyota
17-08-2022

GR Heritage Parts Project

Części zamienne do kultowych modeli
Toyota dodała do listy dostępnych części zamiennych kolejne podzespoły dla modeli AE86, Supra A70 oraz Land Cruiser serii 40. Liczba elementów dostępnych do klasycznych aut tej marki w ramach programu GR Heritage Parts Projects zbliża się do 200 sztuk. 
 • W ramach programu GR Heritage Parts Project produkowane są części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty. W ten sposób marka – wraz z dostawcami – stara się zadbać o swoich klientów, którzy nadal chcą cieszyć się jazdą samochodami starszych generacji. 

  Lista dostępnych części zamiennych jest cały czas dostosowywana do potrzeb klientów. TOYOTA GAZOO Racing na bieżąco monitoruje zainteresowanie i na tej podstawie wznawia produkcję poszczególnych elementów. Tak np. w lipcu i sierpniu udostępniono nowe podzespoły do Toyoty AE86 w wersjach Levin i Truneo, Supry A70 oraz Land Cruisera serii 40. W ofercie cały czas są też podzespoły do Supry A80, a także do Toyoty 2000GT.

 • Łączna liczba wszystkich dostępnych elementów zbliża się do 200 sztuk. Blisko połowę wszystkich części zamiennych stanowią te dla Supry A70. W sierpniu do oferty dołączyły elementy układu hamulcowego, w tym linka hamulca ręcznego, która występuje w wariantach dla aut z kierownicą po prawej i po lewej stronie. 

  Szybko poszerza się też katalog części zamiennych dla użytkowników Land Cruiserów serii 40. Obecnie znaleźć w nim można 36 różnych pozycji. W ostatniej partii do oferty dołączyły elementy układu wydechowego, zapłonowego, hamulcowego. Do serii 40 kultowej terenówki można zamówić nawet kierunkowskazy.

Auta z rekordowymi przebiegami

 • GR Heritage Parts Project to program, który pomaga utrzymać klasyczne auta w doskonałym stanie. Samochody Toyoty słyną z niezawodności oraz trwałości, stąd też mają doskonałą renomę na rynku wtórnym. 

  Po drogach całego świata poruszają się tysiące aut o imponujących przebiegach. Od sierpnia posiadacze samochodów Toyoty z przebiegiem powyżej 200 000 km mogą dołączyć do Klubu Rekordowych Przebiegów, który powołała Toyota Central Europe w Polsce. Mogą też podzielić się historią swojego samochodu w Kronice najdalszych podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty, specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów.