1. Świat Toyoty
  2. O ToyocieNasze Referencje

W branży motoryzacyjnej działamy od 1979 roku. Od ponad 30 lat otrzymujemy od Klientów oraz Partnerów cenne dla nas pochwały i słowa uznania. Poniżej zamieszczamy wybrane z nich. Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które otrzymaliśmy od naszych Klientów indywidualnych i flotowych. Mamy nadzieję, że pozwolą one pogłębić lub uzyskać zaufanie do nas i do działań naszej firmy. Opinie naszych Klientów to najlepsze świadectwo dla Toyoty Dobrygowski.

Zaufało nam już ponad 11 500 podmiotów gospodarczych: dużych spółek akcyjnych i organizacji, firm z sektora MŚP oraz klientów indywidualnych.


Od ponad 12 lat jestem stałym klientem w firmie „Toyota Lubin Dobrygowski”. Dojazdy z Wrocławia do Lubina nigdy nie stanowiły dla mnie problemu ze względu na przyjazną atmosferę oraz, przede wszystkim, najwyższą jakość usług, których doświadczałem w „Toyota Lubin Dobrygowski”. Zawsze podkreślałem wysoki profesjonalizm, zarówno kadry kierowniczej jak również wszystkich pracowników, którzy podczas moich pobytów w salonie w Lubinie zapewniali najwyższy poziom usług, a także zawsze służyli fachową radą i pomocą. Rzetelna praca, zaangażowanie oraz indywidualne podejście do każdego klienta sprawiły, że usługi świadczone przez „Toyota Lubin Dobrygowski” zawsze spełniały moje wszelkie oczekiwania. Moja opinia na temat Toyoty Dobrygowski jest tylko i wyłącznie najlepsza!

Niezwykle więc ucieszyła mnie wiadomość, że powstaje nowa stacja dealerska Krzysztofa Dobrygowskiego, trzykrotnego laureata nagrody Dealer Roku 2010 , 2011 i Dealer Roku 2012; i to znacznie bliżej, bo w podwrocławskiej Długołęce. Wrocław i okolice to ogromna aglomeracja, silny ośrodek biznesowy i akademicki, mający dużą liczbę użytkowników samochodów Toyoty, a także potencjalnych ich nabywców.

Wysoka jakość dotychczas świadczonych usług oraz bardzo wysoki poziom kultury obsługi klienta w „Toyota Lubin Dobrygowski” pozwalają sądzić, że nasza dalsza współpraca, już na miejscu w nowym salonie we Wrocławiu, będzie się również układała bardzo pomyślnie. Wszystkim planującym zakup lub wymianę samochodu na nowy zawsze będę proponować firmę „Toyota Dobrygowski” i jej nowy salon w Długołęce.

Prof. zwycz. Janusz M. Pawlikowski, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej

Jerzy StosiekGrupa Zehnder jest wiodącym producentem asortymentu technicznego wyposażenia budynków. Zehnder Polska Sp. z o.o. – przedstawicielstwo generalne szwajcarskiego koncernu Zehnder Group AG - zajmujące się produkcją i dystrybucją systemów grzewczych, wentylacyjnych i urządzeń do filtracji powietrza jest obecna w Polsce od 10 lat i w początkowym okresie działalności korzystała z usług innych operatorów flotowych. Jako firma działająca na terenie całego kraju, potrzebujemy niezawodnych samochodów dla naszych handlowców oraz pełnej opieki flotowej. Korzystając z wcześniejszych doświadczeń 6 lat temu rozpoczęliśmy współpracę z profesjonalistami firmy Toyota Dobrygowski z Lubina.

1 października 2013 roku firma ta będzie miała swój salon w Długołęce, ponieważ pozwoli to na częstszy kontakt z jej pracownikami i umożliwi serwisowanie eksploatowanych w tym regionie aut zgodnie z wysokimi standardami jakie znamy z salonu w Lubinie. Nie bez wątpienia pozostaje również fakt, że Toyota Dobrygowski w podwrocławskiej Długołęce jako jedyna autoryzowana stacja Toyoty w tym mieście będzie w pełni wyposażona w najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia serwisowe, kompleksowo wyposażoną lakiernię, blacharnię i wiele stanowisk serwisowych. Podnosząc standardy w ekologii Toyota Dobrygowski zdecydowała się na zastosowanie energooszczędnych systemów grzewczych naszej marki w swoim nowym obiekcie, co wydatnie uwypukla dalekowzroczną politykę właścicieli firmy i zgodność z wysokimi standardami implementowanymi przez koncern Toyota, czego dowodem jest zastosowanie urządzeń marki Zehnder w zakładach produkcyjnych na terenie Europy.

Firmę Toyota Dobrygowski: i w Lubinie, i w Długołęce, mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto planuje zakup auta, bądź szuka fachowego serwisu samochodowego czy kompleksowej obsługi flotowej.

Jerzy Stosiek, Dyrektor Generalny Zehnder Polska we Wrocławiu


Pierwszy samochód ze znaczkiem Toyoty kupiłam w 2000 roku w salonie Dobrygowski w Lubinie. Od tego czasu jestem stałym klientem tej firmy. Rzetelna i fachowa obsługa, rodzinna atmosfera, pomocna dłoń oczarowały mnie od pierwszego wejrzenia. 13 lat temu, aż trudno uwierzyć, salon lubińskiej Toyoty mieścił się w barakach. To dowód, że nie budynki, blichtr i światła tworzą sukces, lecz po prostu ludzie z ich profesjonalnym, indywidualnym podejściem do klienta.

Z nieukrywaną radością przyjęłam do wiadomości, że najlepszy dealer samochodowy - Toyota Dobrygowski - buduje swoją stację na terenie Wrocławia. Firma ta jest mi znana od ponad 13 lat, ale już od pierwszej wizyty w salonie w Lubinie wiedziałam, że nie będzie to ostatnie auto kupione tym miejscu. Kompetentni ludzie na właściwym stanowisku, począwszy od mechaników, blacharzy i lakierników, poprzez recepcję, na doradcach handlowych skończywszy, którzy pasję i zaangażowanie przekuwają w całkowite zadowolenie klientów – to przepis na sukces w firmie uhonorowanej wieloma prestiżowymi certyfikatami i nagrodami jak właśnieToyota Dobrygowski. Opinie na temat tego miejsca są pod każdym względem najlepsze.

Z chęcią i niecierpliwością czekam więc na nowy salon Toyoty Dobrygowski w Długołęce.

Iwona Riczka, lekarz medycyny ratunkowej we Wrocławiu
Dr Zbigniew KapturJestem przekonany, że wszystkie standardy obsługi, sprzedaży, serwisowania i opieki nad klientami, które wyróżniają Toyotę Lubin zostaną wdrożone również w nowej stacji w Długołęce. Fachowość, rzetelność i zaangażowanie to wyróżniki, które sprawiają, że warto oddać swoje auto w ręce specjalistów z firmy Dobrygowski.

Wysoka jakość pracy oraz bardzo dobre relacje interpersonalne pozwalają sądzić, że nasza dalsza współpraca, już na miejscu w nowym salonie we Wrocławiu, będzie się układała bardzo pomyślnie. Wszystkim moim znajomym i przyjaciołom, którzy planują zakup lub wymianę samochodu z czystym sumieniem polecam Toyotę Dobrygowski – trzykrotnego Dealera Roku, docenionego przez Toyota Motor Poland i ich nową stację we Wrocławiu.

Dr Zbigniew Kaptur, Pełnomocnik Rektora Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu


Podejmując decyzję o nabyciu samochodu często przykładamy (i słusznie) dużą wagę do marki, a mniejszą do obsługi posprzedażnej. A przecież wystarczy porównać, jak długo kupujemy samochód, a jak długo go użytkujemy.

Prowadzę zajęcia dydaktyczne z dojazdami do różnych miast Dolnego Śląska. Decydując się na samochód marki Toyota brałem pod uwagę jego, istotne dla mnie, parametry jak: niezawodność, zużycie paliwa itp. Wybierając, przy zakupie pierwszego auta, firmę Toyota Dobrygowski w Lubinie nie spodziewałem się, że trafi mi się „podwójna wygrana”. Oprócz bardzo dobrego samochodu spełniającego moje oczekiwania, dostarczono mi coś więcej. Coś, co stało się powodem, że nie zmieniam tego salonu od lat – chociaż zlokalizowany jest dość daleko od mojego miejsca zamieszkania.

To coś, to podporządkowanie profesjonalnej działalności całego zespołu jednemu priorytetowi: poziomowi obsługi klienta i kształtowanie z nim wręcz rodzinnych relacji lojalnościowych. Odczuwalne jest to zarówno podczas wizyt w salonie, jak i poza nim. Użytkując samochód zawsze mam poczucie „parasola ochronnego” mojej firmy i świadomość kompleksowej, w miarę potrzeby, pomocy z jej strony, realizowanej w nieodmiennie przyjaznej atmosferze.

No i ta kawa podawana gościom w salonie … marzenie! Chociażby dla niej warto przyjść. Polecam.

Dlatego cieszę się, że firma Dobrygowski, która na terenie Lubina działa od ponad 30 lat, wchodzi na rynek wrocławski, ponieważ takiego zaangażowania, pasji do motoryzacji i podejścia do klientów nie spotyka się często. Z całą pewnością będę częstym gościem w nowej autoryzowanej stacji dealerskiej Toyota DŁUGOŁĘKA Dobrygowski, ponieważ wiem, że zostanę przyjęty tam z sympatią, a moim samochodem zajmą się profesjonaliści. Warto dodać, że salon w okolicach Wrocławskia będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, a wyszkoleni specjaliści zadbają o moje auto jak o własne.

Doc. dr inż. Tadeusz Zbroja, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej


Rekomendacja jest wyrazem poparcia i wzajemnego szacunku, dlatego z pełną świadomością udzielam jej firmie Toyota Dobrygowski. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków to tylko niektóre z zalet pracowników, których zatrudnia ta firma. Z prawdziwą radością przeczytałem informację o budowie stacji dealerskiej Toyota Dobrygowski we Wrocławiu, ponieważ będę miał wykwalifikowaną i pełną zaangażowania obsługę w moim rodzinnym mieście.

Klientami tej firmy jesteśmy z żoną od wielu lat, ponieważ czujemy się tam doskonale i wiemy, że nasze samochody są w dobrych rękach. Na początku kupowaliśmy tam auta używane z gwarancją, potem nowe, z których zawsze byliśmy zadowoleni. Świetna obsługa, rewelacyjny kontakt z doradcami i specjalistami od ubezpieczeń są dla nas gwarancją jakości i całkowitego zadowolenia, dlatego z niecierpliwością czekam na otwarcie salonu Toyota Dobrygowski we Wrocławiu.

Waldemar Balcerzak, lekarz-chirurg z Wrocławia


Toyota Dobrygowski z Lubina to firma, która kojarzy mi się jednoznacznie: ludzie z pasją, zaangażowani w to, co robią, prawdziwi profesjonaliści. Od wielu lat korzystam z usług Toyoty i nawet odległość z Wrocławia do Lubina nie stanowiła dla mnie problemu.

Niemniej, cieszę się, że już niedługo będę mogła korzystać z usług, porad i fachowości specjalistów z Toyoty Dobrygowski na miejscu w salonie we Wrocławiu. Tak rzeczowej, miłej i rzetelnej załogi nie spotyka się często, dlatego z czystym sumieniem polecę salon Toyoty Dobrygowski we Wrocławiu.

Jeżdżę samochodami tej marki już blisko 20 lat, ale tylko w salonie Toyoty Dobrygowski czuję się komfortowo i wiem, że moje auto jest w pewnych, profesjonalnych rękach, dlatego z pewnością będę tam częstym gościem.

Krystyna Krupa, właścicielka firmy Studio Italia z Wrocławia


Toyota Lubin Dobrygowski Sp. z o. o. to rzetelna, solidna i profesjonalna firma, a jakość świadczonych przez nią usług cechuje się najwyższym poziomem. Wysoki poziom pracowników, których poznałem w trakcie mojej dziesięcioletniej współpracy z Toyotą w Lubinie, imponująca wiedza merytoryczna, uprzejmość, życzliwość i poważne podejście do klienta - to moje wrażenia z wizyty w firmie Dobrygowski. To samo trzeba powiedzieć o doradcach handlowych, lakiernikach czy mechanikach, jak również o pracownikach myjni zajmujących się moimi samochodami z uwagą i profesjonalizm.

Cieszy mnie wiadomość, że już niedługo będę miał bardzo blisko do salonu Toyoty Dobrygowski i z niecierpliwością czekam na otwarcie nowego, jednego z największych w Polsce, drugiego obiektu należącego do firmy z Lubina.

Salon Toyota Wrocław Dobrygowski polecę każdemu z moich znajomych mieszkających we Wrocławiu, który będzie chciał kupić nowy lub używany samochód, który szuka rzetelnych serwisantów czy blacharni z prawdziwego zdarzenia. Warto dodać, iż będzie tam jedyny, zlokalizowany na terenie Wrocławia i autoryzowany przez Toyotę, serwis blacharsko-lakierniczy.

Piotr Napiórkowski, właściciel firmy Teleart z Wrocławia

KGHM Polska Miedż SA Oddział Huta Miedzi KGHM Polska Miedż SA Oddział Huta Miedzi "Głogów", ul. Żukowicka 1, 67-200 Głogów, potwierdza, że firma DOBRYGOWSKI Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 1E, 59-300 Lubin, wykonuje nasze zlecenie "Wynajem długoterminowy fabrycznie nwego samochodu typu pick-up wraz z kompleksową obsługą", umowa nr KGHM-HG-U-0542-2010 z dnia 19.07.2010 r w zakresie:

  1. wynajem długoterminowy samochodu Toyota HILUX 2.5_D4D 144KM 5M/T DLX nr rejestracyjny DLU 09302,
  2. organizacja i finansowanie obsługi serwisowej samochodu (przeglądy techniczne i okresowe, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, wymiana części eksploatacyjnych),
  3. obsługa ubezpieczenia AC i NNW, zapewnienie opieki Assistance 24h oraz orgazniacja likwidacji szkód komunikacyjnych,
  4. zapewnienie samochodu zastępczego,
  5. organizacja i finansowanie sezonowej wymiany ogumienia oraz przechowywanie i wymiana opon.

Firma DOBRYGOWSKI Sp. z o. o. w ramach usług flotowych wykonuje prace z należytą starannością, zgodnie z przyjętym zakresem i w uzgodnionych terminach, jest doświadczonym i rzetelnym Wykonawcą umowy.

KGHM Polska Miedż SA Oddział Huta Miedzi "Głogów"

mazurek

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Mazurek” w Lubinie z największą przyjemnością rekomenduje firmę Toyota Lubin Dobrygowski Sp. z o.o. jako solidnego dostawcę samochodów. Należy również podkreślić profesjonalizm, dobra organizację pracy oraz wysoki poziom świadczonych usług. Jako właściciel ośrodka szkolenia kierowców stawiam na samochody niezawodne i bezawaryjne. Skorzystałem z oferty firmy Dobrygowski Sp. z o. o. ponieważ na terenie Dolnego Śląska ma opinię sprawdzonego dealera. Aktualnie korzystam z trzech modeli Toyoty Yaris, w których zamontowana została instalacja LPG firmy BRC:

Toyota Yaris 1,3 z instalacją LPG założoną przy przebiegu 110 000 km. Samochód jest intensywnie eksploatowany przez kursantów, do tej pory zwiększył przebieg do 210 000 km i mogę zdecydowanie stwierdzić, że zarówno samochód, jak i zamontowana w nim instalacja pozostają bezawaryjne,

Toyota Yaris 1,33 VVTi z instalacją LPG firmy BRC zamontowaną przy przebiegu 35 000 km. Auto jest codziennie wykorzystywane przez przyszłych kierowców, więc jego przebieg zwiększył się do 105 000 km. Mimo tak intensywnej eksploatacji samochód nie zwiększył kosztów serwisowych, a warta podkreślenia jest jego bezawaryjność i niezawodność,

Toyota Yaris 1,33 z instalacją LPG firmy BRC zamontowaną od razu po zakupie. W tej chwili odnotowano przebieg 120 000 km, samochód użytkowany jest przez młodych, przyszłych kierowców, ale mimo tak niedoświadczonych użytkowników – pozostaje niezawodny.

Zgodnie z moimi oczekiwaniami i kalkulacjami, montaż instalacji LPG w Toyotach Yaris stał się niezwykle opłacalną inwestycją w mojej firmie, ponieważ, działając w takiej branży, autogaz oferuje największe możliwości w obniżeniu kosztów eksploatacji związanych z paliwem, co potwierdzają moje analizy jego średniego zużycia: 6 l/100 km w trasie i 7 l/100 km w mieście.

Zauważyłem zwiększenie ilości przejechanych kilometrów na jednym zbiorniku po zatankowaniu gazu lepszej jakości (BP, Shell), co jeszcze bardziej przełożyło się na wydajność i oszczędności. Warto dodać, że montaż instalacji LPG nie spowodował żadnych efektów ubocznych w eksploatacji samochodów.

Bartosz Mazurek, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców "Mazurek"